Piłka nożna

nasz cały świat
Gdzie oglądać piłkę nożną?

Mecze piłkarskie bez wątpienia, o ile są rozgrywane przez dobre, profesjonalne i zaangażowane w grę zespoły, są naprawdę ważnym i niesamowitym wydarzeniem, które przyciąga uwagę naprawdę wielu ludzi i może być wydarzeniem podnoszącym kibicom poziom adrenaliny aż do granic możliwości. Dlaczego się tak dzieje? Odpowiedź jest dość prosta: mecze piłkarskie są kopalnią emocji, dramaturgii i zaciętej walki, którą śledzić można z naprawdę dużą pasją i zaangażowaniem. Jest to więc możliwe, by przeżyć prawdziwe emocje, oglądając piłkarskie zmagania. Jak jednak oglądać piłkę nożną najlepiej? Tu tak naprawdę nie ma jednoznacznej recepty, ponieważ są dwa główne sposoby odbioru – kompletnie różniące się od siebie. Oczywiście, mamy tu na myśli oglądanie meczu na stadionie, w gronie kibiców danego zespołu oraz oglądanie meczu na srebrnym ekranie. Prawda jest taka, że obie te metody mają swoje dobre i złe strony. Oglądając bowiem mecz na stadionie, jesteśmy oczywiście bliżej wszystkich dziejących się tam wydarzeń i możemy na własnej skórze poczuć atmosferę zmagań i wyzwolić z siebie niesamowite emocje, ale tak naprawdę nie widzimy zbyt dokładnie, jak rozgrywa się akcja. Tu z pomocą przychodzą zazwyczaj transmisje telewizyjne, które dla techników i osoby lubiące detale będą o wiele lepszym wyjściem. Kamerze bowiem nie umknie tak naprawdę żaden, nawet najmniejszy szczegół i możemy być pewni, że wszystko, co się dzieje na boisku zobaczymy z wielu kątów i w dobrym zbliżeniu.

Każda akcja będzie więc mogła zostać przez nas doceniona podczas obserwacji, podpartej do tego zazwyczaj bardzo profesjonalnym komentarzem, z którego dowiedzieć będziemy się mogli wiele zarówno na temat technicznych aspektów gry, jak i na inne tematy powiązane z zawodnikami, trenerem, czy całą drużyną, co dla wielu kibiców ma naprawdę spore znaczenie. Poza tym, oglądanie meczów piłkarskich na ekranie telewizora ma jeszcze jedną zaletę- szczególnie w odniesieniu do polskiej ligi – jest bezpieczne od wszelkich stadionowych bójek.

Tagi dodane przez autora bloga: ,

Euro 2012 się zbliża

Wszyscy z niecierpliwością oczekują na to, by mistrzostwa europy w piłce nożnej, tak hucznie zapowiadane na przyszły rok, już się rozpoczęły. W tym roku gospodarzem Euro 2012, jak wszyscy doskonale wiemy będzie Polska oraz Ukraina, co przekłada się również na to, że nasz zespół jako pierwszy zespół polski w historii zagra w mistrzostwach Europy, bo jak do tej pory jeszcze nam się to nie udało. Rokowania jednak nie są zbyt dobre, ponieważ patrząc na naszą kondycję oraz to, co reprezentuje sobą kadra, optymistą być nie można. A i trener Franciszek Smuda zbyt wielu złudzeń nam nie pozostawia. Skupmy się więc nie na tym, jak zaprezentuje się nasza reprezentacja, choć grupa A, w której się znaleźliśmy jest dość intrygująca politycznie, a zarazem nudna jak chodzi o poziom graczy, ale na tym, jak zaprezentuje się nasz kraj. Tu bowiem też sytuacja na dzień dzisiejszy wygląda niezbyt różowo. Przygotowania zdają się stać w miejscu, a stadiony nie budują się tak szybko, jak to powinno się dziać, bo może wyglądać naprawdę przygnębiająco. Jeśli więc liczyliśmy na to, że nasza reprezentacja spisze się na medal, to tak nie będzie, a i nasze przygotowanie pod względem zaplecza komunikacyjnego, czy też bazy sportowej będzie pozostawiało wiele do życzenia. Już dziś wieszczy się wielką kompromitację naszego kraju na piłkarskiej arenie międzynarodowej. Może jednak tak nie będzie, bo i szansę na uratowanie tych piłkarskich mistrzostw jakaś jest. Wystarczy, abyśmy wszyscy wzięli się ostro do pracy i zadbali o to, aby nasz kraj przyjaźnie przyjął kibiców z całej Europy i świata, którzy zdecydowanie i na pewno przybędą tłumnie na mistrzostwa, chcąc podziwiać najlepsze europejskie zespoły piłkarskie.

Aby tego dokonać, musimy przygotować stadiony oraz całe zaplecze, a także sprzęt i medialne transmisje. Miejmy nadzieje, że piłkarskie mistrzostwa Europy – EURO 2012 nie będą kompromitacją, a naprawdę pokaźnym widowiskiem, które docenią kibice oraz reprezentacje piłkarskie z całego świata bez żadnych wątpliwości.

Tagi dodane przez autora bloga: , ,

Polska reprezentacja – jaka jest jej przyszłość?

Piłkarska reprezentacja polski już dawno jest poza swoimi latami największej świetności, kiedy to święciliśmy tryumfy na całym świecie. Choć prawda ta jest bolesna, to tak właśnie wygląda sprawa i nie możemy tego w żaden sposób zanegować. Poziom gry naszych piłkarzy, a także ich zaangażowanie jest na naprawdę niskim poziomie, jak i cała kadra trenerska dowodzona przez Franciszka Smudę. Przyznać jednak trenerowi trzeba, że z pustego i Salomon nie naleje i aby stworzyć dobry zespół, trzeba trafić na materiał, który jest podatny na jakiekolwiek zmiany oraz inne tego rodzaju kwestie. W innym wypadku bowiem spodziewać się możemy naprawdę sporych problemów tak, jak ma to miejsce obecnie z naszą reprezentacją. Musimy bowiem pamiętać, że nasi gracze po prostu nie mają motywacji do gry, ani też odpowiednich umiejętności, które pozwoliłyby im na grę na światowym poziomie. Tu siatkarze, czy też piłkarze ręczni prezentują się o wiele lepiej, co potwierdzają różne tytuły oraz wysokie miejsca zajmowane w światowej czołówce. Jeśli zaś chodzi o piłkę nożną, nasz ranking jest bardzo słaby.

Mimo wszystko jednak, to piłką nożną Polacy fascynują się najbardziej, co wielu z nas może nawet dziwić, bo jest to, nie ukrywajmy, dość kuriozalne dla wielu z nas. Kibice wciąż bowiem pamiętają złote czasy Orłów Górskiego, czy trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w 1978 roku. Perspektywa na powrót tych wyników jest jednak marna, ponieważ gracze nie garną się do osiągania naprawdę wysokich wyników, a z roku na rok sytuacja się pogarsza. Być może wynika to ze zbyt małych inwestycji w piłkę w naszym kraju – zbyt mało klubów dla młodych ludzi, zbyt mało zajęć piłkarskich na lekcjach wychowania fizycznego. Trudno tak naprawdę wydać sąd w tej sprawie, ponieważ jest to naprawdę trudne zadanie To, co jest jednak pewne, to fakt, iż warto mieć nadzieję i śledzić rozgrywki piłkarskie, bo kiedyś los się pewnie odwróci i zaczniemy wygrywać. Być może dobrą szansą będzie EURO 2012? Czas pokaże, jak zaprezentuje się tam nasza narodowa kadra.

Tagi dodane przez autora bloga: ,

Najprzystojniejsi piłkarze na świecie

Jeśli kobiety śledzi rozgrywki piłkarskie, to jedynie ze względu na czynnik taki, jak wygląd piłkarzy i nie powinniśmy mieć do tego żadnych, nawet najmniejszych wątpliwości. Dlaczego? Ponieważ sport ten sam w sobie dla kobiet jest mało pasjonujący, a jego zasady, takie jak na przykład kwestie związane ze spalonym, polem karnym, czy też innymi tego typu aspektami są dość niejasne, a przede wszystkim nieciekawe. Oglądanie uganiających się za skórzaną piłką mężczyzn przez ponad półtorej godziny jest atrakcyjne jedynie, gdy ich wygląd, ciało oraz twarz stanowią interesujący obiekt do zawieszenia na nim swojego oka. I mężczyźni muszą zrozumieć to, że bardzo rzadko trafić można na przedstawicielkę płci pięknej, dla której piłka nożna jest obiektem fascynacji ze względu na grę. To, co jest dla kobiety interesujące, to sposób, w jaki piłkarze poruszają się po boisku, ich gracja oraz „męskość” ruchów.

A przyznać trzeba, że piłkarze bez wątpienia pochwalić się mogą naprawdę dobrymi ciałami, które spełnią oczekiwania każdej kobiety –ćwiczenia fizyczne zobowiązują i przynoszą panom naprawdę wiele korzyści związanych z umięśnieniem ciała, czy też z całą muskulaturą. Aż miło popatrzeć na nich w czasie pomeczowej wymiany koszulek, czy też na konferencjach prasowych. Piłkarze wiedzą o tym, że znajdują się w kręgu zainteresowania płci pięknej i umieją to wykorzystać, zdobywając sobie tym samym sporą popularność w kobiecych kręgach. I właśnie z tego względu, wielu piłkarzy takich, jak David Beckham, CHristiano Ronaldo, czy też Roberto Del Piero uznawani byli w wielu przypadkach za naprawdę najprzystojniejszych mężczyzn na świecie. I nawet faceci, którzy oglądają mecze piłkarskie z zupełnie innych względów nie są temu w stanie zaprzeczy, choć ciężko jest nam to przyznać. Warto więc czasem spojrzeć na piłkę nożną jak na swoisty pokaz mody, czy też targowisko próżności, ponieważ wielu piłkarzy stara się właśnie swoim wyglądem i wizerunkiem na boisku przyciągnąć do siebie uwagę kibiców, a także… reklamodawców. To właśnie w świecie reklamy piłkarze zarabiają bowiem najwięcej.

Tagi dodane przez autora bloga: ,

Piłkarze – celebryci

Współczesna piłka nożna diametralnie różni się od tego, czego doświadczyć mogliśmy w związku z tym właśnie sportem jeszcze kilkanaście lat temu. Przede wszystkim bowiem, mecze piłkarskie stały się swoistymi wydarzeniami medialnymi, w których nie sposób jest nie uczestniczyć. W całą tę medialną machinę oraz otoczkę piłkarskich rozgrywek zaangażowane jest spore grono reklamodawców, sponsorów oraz mediów, dla których prezentacja takich rozgrywek jest niesamowitym doświadczeniem, które ma swoje odbicie w wynikach finansowych stacji. Wiedzą o tym doskonale także piłkarze, którzy za swoje występy na stadionach zarabiają naprawdę spore pieniądze. I stają się oni postaciami medialnymi tak samo, jak aktorzy, piosenkarze, czy dziennikarze. Od tego we współczesnej piłce uciec absolutnie się nie da i musimy mieć tego pełną świadomość. Z tego właśnie względu piłkarski świat wydawać się może bardzo brutalny, ale i nastawiony na naprawdę spore zyski ze strony graczy.

Reklamodawcy są bowiem skłonni zapłacić najwyższe nawet sumy za udział w reklamie znanego piłkarza, który przyciągnie uwagę milionów widzów. I tak karierę zrobił na przykład David Beckham, który miał wszystkie szanse na to, by zostać celebrytą. Przede wszystkim, kiedy robił jeszcze karierę piłkarską, był naprawdę dobrym graczem, reprezentującym wysoki poziom techniki oraz innych umiejętności. Dodatkowo, był bardzo przystojny, co przysparzało mu sporo fanów wśród kibiców obu płci – faceci podziwiali go za talent i chwili być tacy, jak on, a kobiety dostrzegały jego muskulaturę, sylwetkę oraz piękną twarz. To wszystko wiązało się z tym, że Beckham grał w dobrej drużynie, jaką był Manchester United i osiągał z nią naprawdę duże sukcesy. A to przełożyło się na bardzo wiele pokaźnych kontraktów reklamowych, które Beckham otrzymuje do dzisiaj, mimo, że swoją karierę zakończył co najmniej kilka lat temu. Popularność jednak nie przemija, a nawet przełożyła się na kilka lat gry w USA, gdzie futbol europejski traktowany jest raczej jak poboczna i mało znacząca dyscyplina sportowa.

Tagi dodane przez autora bloga: ,

Dla każdego z nas dbanie o zapewnienie odpowiedniej aktywności fizycznej powinno być ważne. Zazwyczaj na co dzień zapewniamy sobie mało ruchu i często spowodowane jest to tym, jak wygląda nasza praca. Wcale nie jest to jednak wymówka i warto byłoby robić wszystko, co w naszej mocy, żeby dbać o swoje ciało i swój organizm. Zdecydowanie […]

Naprawdę trudno byłoby ukryć to, że piłka nożna jest sportem narodowym. Pomimo tego, że w historii miało miejsce naprawdę wiele zarówno wzlotów, jak i upadków, każdy z nas jest wierny piłce nożnej i kiedy tylko okazuje się, że ma miejsce ważny mecz, z pewnością chcemy go zobaczyć i chcemy kibicować. Z całą pewnością oglądanie meczu […]

« Poprzednie wpisy