Piłka nożna

nasz cały świat
Politycy i sportowcy na boisku

Piłka nożna jest dyscypliną sportu, która pełnić może bez wątpienia różnego rodzaju funkcje integracyjne. Zostało to dowiedzione na wiele sposobów i dlatego też stanowi ona świetną rozrywkę dla mas. Mecze piłki nożnej, na przykład na cele charytatywne, często rozgrywają między sobą celebryci, gwiazdy polityki, mediów, czy też znani aktorzy filmowi oraz teatralni. Oczywiście, większość tych osób ma naprawdę niewiele wspólnego z piłką nożną w swoim życiu, więc mecze te potraktować należy w dużej mierze, jako rozgrywki amatorskie. Fakt ten jednak nie odbiera im całej dramaturgii oraz dynamiki, z jaką spotkania takie są zazwyczaj rozgrywane. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na to, że gracze wychodzą na boisko dla zabawy, bez żadnych stresów, zobowiązań, czy założeń. Grają oczywiście, aby wygrać, ale bez żadnej presji. Mecz to tylko świetna zabawa oparta o zasadny zdrowej rywalizacji, a niezależnie od tego, jakim wynikiem się on zakończy, obie strony będą usatysfakcjonowane. Takie mecze cieszą się dużą popularnością wśród kibiców, ponieważ znane twarze i ich umiejętności (bądź brak) piłkarskie przyciągają uwagę ciekawskich. Dlatego też stadiony na takich meczach są zazwyczaj zapełnione po brzegi i nie trzeba się obawiać wizyty na nim, ponieważ na takie mecze pseudokibice nie chodzą – tam nie ma miejsca na burdy, bijatyki i inne negatywne zjawiska. Takie właśnie rozgrywki piłki nożnej cieszą się naprawdę sporym powodzeniem, a i samych graczy nie trzeba zbyt długo namawiać, aby zgodzili się uczestniczyć w tego typu przedsięwzięciu bez żadnych dodatkowych opłat.

Dlatego na boiskach w takich charytatywnych meczach zobaczyć możemy naprawdę znanych polityków, aktorów, muzyków i inne gwiazdy polskiej sceny. Dzięki temu łatwo można zebrać pieniądze na jakiś szczytny cel. Dzięki temu piłka nożna wraca w pewien sposób do korzeni, a gra daje piłkarzom sporo satysfakcji. Warto więc takie mecze organizować i rozgrywać, ponieważ ich spójność z ideą fair play, jaka stoi za piłką nożną jest wręcz niepodważalna.

Tagi dodane przez autora bloga: , ,

Piłka nożna uczy i bawi

Wszystkie zespołowe gry sportowe uczą dyscypliny oraz współpracy w grupie. Przoduje tu jednak piłka nożna – dyscyplina niezwykle popularna w naszym kraju z wielu względów. Psychologowie uważają, że uprawianie tej właśnie dyscypliny sportu jest bardzo rozwojowe i wzmacnia kształtowanie się osobowości młodych ludzi. Dlatego też ta forma gry zespołowej jest polecana już od najmłodszych lat. Grają w futbol młodzi ludzie nabyć mogą bardzo wielu umiejętności. Przede wszystkim, co zdaje się być oczywistością, rozwiną swoją kondycję, poprawią stan zdrowia oraz ogólną wydolność organizmu, co pozwoli i ukształtować zdrowe ciało na dorosłe życie. Kolejną korzyścią są wszelkie umiejętności związane ze strategicznym myśleniem – tak łatwym do rozwinięcia, gdy na boisku trzeba podejmować taktyczne decyzje, objąć konkretną pozycję, czy też podać w sposób rozsądny piłkę do partnera. Najważniejsze są jednak wszelkiego rodzaju kompetencje społeczne, które rozwinąć nietrudno w oparciu o swoją wiedzę oraz umiejętności na boisku. Gra w piłkę nożną to wielka sztuka życia – zasad opartych o uczciwą rywalizację, o współpracę w grupie oraz o rozwój umiejętności związanych z osiąganiem celu. Kompetencje te, które w młodych ludziach bez wątpienia rozwinie piłka nożna będą niezwykle pomocne w przyszłym życiu takiego młodego sportowca. Oczywiście, z jednej strony pomogą mu w rozwoju kariery sportowej, co dla wielu tych młodych chłopców może mieć fundamentalne niemal znaczenie, ponieważ kondycja i umiejętności nie przeminą.

Poza tym jednak, zwiększą szansę młodych ludzi na rynku pracy, dając im odpowiednie kompetencje, by mogli się zmagać z wyzwaniami, jakie stawiać przed nimi będzie życie. To bardzo ważne i warto na to zwrócić uwagę, ponieważ ludzie, którzy w młodości uprawiali takie sporty jak piłka nożna dziś są zazwyczaj na bardzo szanowanych społecznie pozycjach i cieszą się wysokim statusem społecznym. Warto więc grać w piłkę nożną od najmłodszych lat. Szczególnie, że sport ten stanowi także doskonałą formę rozrywki.

Tagi dodane przez autora bloga: , ,

Piłka nożna w ramach zajęć wychowania fizycznego

Chociaż wielu z nas lekceważy wychowanie fizyczne i rolę tego przedmiotu w wychowaniu szkolnym, to prawda jest taka, że dzieci mogą się na tych zajęciach nauczyć bardzo wiele – szczególnie w kwestiach powiązanych z zasadami gry fair play, rywalizacji, czy też współpracy drużynowej. Takie bowiem zalety ma trenowanie piłki nożnej – jednej z najpopularniejszych gier zespołowych w naszym kraju na lekcjach wf- u w szkole. Dlatego też nauczyciele dość chętnie wybierają piłkę nożną na lekcjach – szczególnie, kiedy pogoda jest odpowiednia ku temu, by poćwiczyć na zewnątrz. W piłkę nożną grają głównie chłopcy, ucząc się specjalizacji w grze, gry zespołowej, współpracy w osiąganiu wspólnego celu oraz roli lidera. To wszystko przekłada się bowiem na dobre wyniki sportowe, jakie zawodnicy ci mogą uzyskać w przyszłości, na przykład w profesjonalnych klubach, gdzie będą w stanie trafić, jeśli tylko tego zechcą. Dlatego też warto pamiętać o wpływie piłki na ich rozwój i wspierać tego typu zajęcia prowadzone na szkolnym boisku, jak i na powstających w całym kraju Orlikach, a więc stadionach piłkarskich przystosowanych do potrzeb młodych ludzi. To właśnie rozwijanie takich inicjatyw przyczynić się może do poprawy kondycji Polaków, a przede wszystkim do zwiększenia się roli piłkarzy w zagranicznych klubach, a także do poprawy naszej pozycji jako kraju w piłkarskim świecie. W ostatnich latach bowiem reprezentacja Polski bardzo spadła w rankingach, co nie wróży zbyt dobrze.

Być może rozwój piłki nożnej na zajęciach szkolnych coś w tej sprawie zmieni i sprawi, że życie nabierze zupełnie innego blasku. Dlatego też warto rozwijać ćwiczenia związane z piłką nożną na szkolnych zajęciach, bo przełożyć się to może na naprawdę duży rozwój młodych ludzi oraz na inne aspekty, równie ważne . Piłka nożna bowiem od zawsze jest naszym sportem narodowym i jeśli nie wykształcimy młodej kadry, to możemy się pożegnać z rozwojem umiejętności naszej reprezentacji. Inwestycja w młodzież szkolną to najlepsza perspektywa piłkarska na przyszłość.

Tagi dodane przez autora bloga: , ,

Dlaczego chłopcy lubią kopać piłkę?

Mówi się o tym, że piłka nożna, to zdecydowanie męskie zajęcie. I patrząc na statystyki na boiskach, ciężko się temu wrażeniu oprzeć, czy też je zanegować. Kobiety rzadko garną się do tego sportu, wybierając zupełnie inne gry zespołowe, takie, jak na przykład siatkówkę. Na czym polega więc fenomen piłki nożnej i co czyni z niej typowo męską dyscyplinę? Być może czynnik związany z dość agresywną rywalizacją, która rozgrywa się o piłkę za każdym razem, gdy zawodnicy wejdą na boisko. Przecież, jeśli spojrzymy na siatkówkę, czy też piłkę ręczną, zasady są zupełnie inne, a pozycje na boisku przypisane na stałe. W piłce nożnej wszystko jest dynamiczne, a interakcje między zawodnikami, nie oddzielonymi od siebie siatką, są często bardzo dynamiczne. Jest więc to dla mężczyzn, nastawionych do życia dość konfrontacyjnie i rywalizacyjnie szansa na kanalizację wszystkich swoich złych emocji oraz osiągnięcia wspólnego, zespołowego celu.

Nie jest to więc sport dobry dla kobiet. I kobiety nie lubią też piłce zazwyczaj kibicować, ponieważ wydaje im się dość kuriozalne to, jak można się przez ponad dziewięćdziesiąt minut przyglądać bandzie facetów uganiających się za jedną piłką. A w mężczyznach budzą się wszak wtedy wręcz pierwotne instynkty, od których ciężko się im uwolnić. Walka o piłkę w trakcie piłkarskiego meczu staje się wręcz walką o ogień, czy też życie. Wiążą się z nią więc naprawdę duże i intensywne emocje, z którymi nie warto jest walczyć. Na boisku dochodzi do wielu interakcji między graczami przeciwnych drużyn, a mecz może być też sposobem na „dokopanie” przeciwnikowi. To z tych względów zapewne piłka nożna jest tak niezwykle popularna wśród młodych chłopców – interesują się nią zarówno biernie, jak i czynnie, co przekłada się na ich zachowania na boisku i warto o tym pamiętać. Piłka nożna może mężczyzn nauczyć rywalizacji opartej o zdrowe zasady fair play, współpracy, gry zespołowej, a wreszcie, co wydaje się być w tym wszystkim najważniejsze, może być świetną, męską przygodą przeżywaną wraz z przyjaciółmi.

Tagi dodane przez autora bloga: , ,

Piłka nożna na srebrnym ekranie

Piłka nożna budzi niesamowite emocje na całym świecie i jest to wręcz niepodważalny fakt. Dlatego też kibice z całego świata dadzą wszystko, aby obejrzeć swój mecz na dobrym miejscu na stadionie, mogąc podziwiać swoich ulubionych graczy w akcji i poczuć te wszystkie emocje związane z dramaturgią meczu na żywo. Możliwość doświadczenia meczu i kibicowania na żywo, w dużej grupie ludzi myślących podobnie jest niesamowitą szansą na przeżycie wspaniałych emocji, których nie da się w żaden sposób zastąpić innymi. Aby więc najlepiej przeżyć mecz piłkarski, warto się wybrać na stadion. Jeśli jednak jesteśmy fanami ligi zagranicznej, na przykład włoskiej, hiszpańskiej, holenderskiej, czy też angielskiej, dotarcie na każdy mecz naszych marzeń będzie po prostu fizycznie niemożliwe z wielu względów o różnym charakterze. Weźmy pod uwagę choćby czas, jaki poświęcić musielibyśmy na podążanie za ulubionym zespołem, czy też koszta jakie związane są z biletami na naprawdę prestiżowe mecze  i tego typu imprezy.

Z braku laku, pozostaje nam więc szukać innych środków, które jak najmocniej zbliżą nas do piłkarskich emocji w zaciszu własnego domu. Podstawą jest tu dobry telewizor i odpowiedni pakiet kanałów, z których korzystamy. Bo w telewizji piłka może być równie fascynująca, a my nawet lepiej niż na stadionie możemy śledzić wszystkie interesujące nas akcje z bliskiej odległości, jaką gwarantuje nam kamera. Nowoczesne technologie rejestrowania meczu wraz z niepowtarzalnym i często bardzo profesjonalnie prowadzonym komentarzem sportowym sprawiają, że nawet nieciekawy mecz może koniec końców nabrać dramaturgii i stać się dla nas wielkim i niepowtarzalnym wydarzeniem. Za pomocą jednego kliknięcia w pilot możemy przenieść się na stadion piłkarski i poczuć te emocje związane z tym, gdy zawodnicy zdobywają kolejne bramki. Ma to naprawdę spore znaczenie i można te emocje poczuć nawet nie będąc na stadionie. Jest jednak jeden warunek: meczu nie powinno oglądać się samemu, ale w gronie wiernych kibiców tej samej drużyny, co sprawi, że kibicowanie będzie o wiele prostsze.

Tagi dodane przez autora bloga: , ,

Nie da się ukryć tego, że jest taki sport, jaki absolutnie każdy z nas uwielbia i jaki każdy z nas ogląda w telewizji, kiedy tylko mają miejsce ważne rozgrywki. Z całą pewnością nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że owym sportem jest piłka nożna. Bez wątpienia każdy z nas w głębi duszy kocha ten […]

Wszyscy z niecierpliwością oczekują na to, by mistrzostwa europy w piłce nożnej, tak hucznie zapowiadane na przyszły rok, już się rozpoczęły. W tym roku gospodarzem Euro 2012, jak wszyscy doskonale wiemy będzie Polska oraz Ukraina, co przekłada się również na to, że nasz zespół jako pierwszy zespół polski w historii zagra w mistrzostwach Europy, bo […]

« Poprzednie wpisy