Piłka nożna

nasz cały świat
Piłka nożna dyscypliną lat

Jest taki wiele dyscyplin sportowych, w których jeszcze nie dawno brali udział tylko mężczyźni. Był to boks, skoki narciarskie, piłka nożna, hokej i jeszcze parę dyscyplin, w których są brutalne zagrania, które powodują uszczerbek na zdrowiu. Niestety feministyczne ruchy kobit nie pozwoliły na taka dyskryminację i postanowiły darzyć do celu i stworzyć swoje związki tych dyscyplin, do których ich i że dopuszczano. Oczywiście dopięły swego. Jest w wielu krajach bardzo dużo dobrych żeńskich drużyn piłki nożnej, ale niestety kobiety jeszcze nie dopięły swego i kobieca forma piłki nożnej nie obiela jeszcze takim zainteresowaniem świata jak piłka w wykonaniu męskim. Piłka nożna jest dyscyplina, która jest niewątpliwie bardzo popularna formą rozrywki dla małych rodzin. Bardzo często możemy zauważyć na trybunach piłkarskich całe rodziny, które kibicują z zawzięciem swojej ulubionej drużynie piłkarskiej. Jest to piękne i warte naśladowania.

Dzieci, którym wszczepia się ducha sportu od małego są bardzo dobrze nastawione do czynnego spędzania czasu wolnego. Wybierają ruch na świeżym powietrzu nić siedzenie przed telewizorem i lub komputerem. Odpowiednia drużyna oczywiście musi tu odgrywać zasadnicza rolę. Jest ona, bowiem głównym rozgrywającym w tych motywacyjnych i ambitnych planach sportowych. Bardzo często zalążek sportowy tworzy się właśnie dzięki niedoścignionej gwieździe sportowej, która robi z piłka nożna prawdziwe cuda. Jest to wzór do naśladowania, którego próby doścignięcia nie muszą się kończyć na zakupie piłki i kopaniu na własnym ogródku. W pobliskich szkołach albo klubach sportowych na pewno są zespoły juniorów, którzy chętnie przyjmą nowy nabytek do wyższych progów. Każda drużyna cieszy się ogromnym poparciem rodziny zawodników, którzy są niezmiernie zadowoleni i zachwyceni z każdej strzelonej bramki. Nie jednokrotnie jest to ogromne zadowolenia małego zawodnika, który po długi bojach może strzelać bramki a rodzina może mu w tym kibicować.  Rodzina kibica jest, bowiem bardzo ważna i nie podlega wątpliwości, że to ona najbardziej przyczynia się do sukcesu małego zawodnika.

Tagi dodane przez autora bloga: ,

Odpowiednie zaangażowanie zawodnika

Włączając telewizor możemy zaobserwować niesamowite zjawisko. Na bardzo dużej liczbie kanałów sportowych możemy zobaczyć mecze piłki nożnej. Jest, bowiem szerokie grono kibiców sportowych, dla których rozgrywki piłkarskie są bardzo ważne. Są nawet tacy, którzy biorą urlop, ponieważ gra ich najlepsza drużyna sportowa lub reprezentacja kraju. Jest to bardzo ważna i niesamowicie zbliżająca ludzi dyscyplina sportowa. Mamy do czynienia z prawdziwym oblężeniem wszystkich szkółek sportowych i klubów, które przyjmują małych chłopców na naukę i treningi piłkarskie. Każdy ojciec chce by rósł mu bardzo dobry zawodnik z tak szeroko oglądanej dyscypliny sportowej. Niestety bardzo często polityczne rozgrywki niszczą prawdziwego duch sportu. Zagrania prezesów, sprzedawanie meczy i nie taktowne rozgrywki mogą zniechęcić wytrwałego kibica. Liczy się dobra i czysta gra, która może być owocem treningu w pocie czoła i ogromnej pracy zawodnika i trenera.

Ich współpraca, bowiem może być doskonałym owocem ciężkiej pracy. Bramki, które są zdobywane w czasie zawodów piłkarskich powinny być jak najbardziej czystymi zagraniami bez fauli i zagrywek, które obrażają prawdziwego zawodnika piłki nożnej. Jeżeli zawodnik chce pokazać czystą grę pełna pięknych rozgrywek musi solidnie pracować przez długi okres czasu. Czas ten jest pełny wyrzeczeń i brakiem wolnego czasu dla bliskich, ale jest również owocem doskonałej gry na boisku i doskonałej współpracy z kolegami z drużyny. Współpraca jest, bowiem bardzo ważna, ponieważ piłka nożna jest grą zespołową praca do wspólnej bramki musi być jak najbardziej owocem współpracy całej drużyny.  Bardzo często możemy być świadkami niewłaściwych zachowań idola naszego dziecka, który pokazuje wszystkim jak nie powinien zachowywać się odpowiedzialny piłkarz, któremu zależy na swojej karierze i dobrej, sumiennej grze w piłkę nożną razem ze swoja drużyną i kibicami, bez których dana dyscyplina nie była by ta dyscypliną. Nie wątpliwie odpowiedzialność i rzetelność wobec swojej drużyny i klubu jak i oczywiście kibica jest jednym z podstawowych kroków do sukcesu danej drużyny.

Tagi dodane przez autora bloga: , ,

Euro 2012

Nie wątpliwie dzisiejsze czasy są bardzo ciężki dla wszystkich dyscyplin sportowych. W każdym rogu możemy słuchać o nieuczciwych zagraniach sportowców lub samych prezesów danych klubów sportowych. Trzeba, więc być bardzo silnym zawodnikiem by nie ulec pokusą dzisiejszego świata nieuczciwego sportu. Brakuje bardzo często zacięcia sportowego, prawdziwego ducha sportu godnego do naśladowani. Możemy być dumni z paru sportowców, którzy swą postawą potrafili zmobilizować ogromną rzeszę ludzkości do kibicowania i naśladowania go w dobrych czynach i zacięciu ducha walki i sportu. Możemy poszczycić się takimi zawodnikami jak Adam Małysz czy Rober Kubica, którzy dzięki swej ogromnej sile i odwadze pokazali światu, na co ich stać i że potrafią wzbijać się na prawdziwe wyżyny sportowych osiągnięć tylko przy pomocy swych umiejętności i ciężkiej pracy nad samym sobą.

Piłka nożna jest niestety dyscyplina, w której niestety coraz częściej słyszymy o nieuczciwych zagraniach i nadmiernym wykorzystywaniu swojej wiedzy i władzy w wygrywaniu meczy piłkarskich. Obecnie znowu przezywamy aferę piłkarską, ale tym razem u najwyższych władz związku. Cały świat patrzy na nasze zmagania z trudnymi sprawami i nie może się nadziwić ile razy jeszcze posuniemy się do takich nie banalnych błędów. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowań do Euro, 2012 który jest ogromnym darem zaufania od organizatorów tych mistrzostw. Polska i Ukraina, którym tym razem udało się wywalczyć organizację tych zawodów sportowych mogą być dumni z tego zaszczytu jak i tego zaufania, którym obdarzyła ich federacja sportowa piłki nożnej. Jesteśmy na etapie budowy pięknych stadionów piłkarskich, dróg dojazdowych, autostrad, hoteli, restauracji. Praca wre w każdym punkcie, w którym jest zaplanowana, jakie kole wiek zgromadzenie piłkarskie. Ważne jest by nie zapomnieć, na czym ma polegać gra piłkarska i dlaczego są organizowane tego typu rozgrywki. Odpowiedzialność i gra na czystych zasadach są bardzo trudnym dla polskich drużyn zadaniem, dlatego oprócz treningów, które kosztują ich ogromnej siły charakteru i ciała muszą popracować również nad silna wolą i zacięciem sportowego ducha walki.

Tagi dodane przez autora bloga: , ,

Historia piłki nożnej w Polsce

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że piłka nożna to najpopularniejszy chyba sport w naszym kraju. Trudno jest nam wytłumaczyć ten swoisty fenomen związany z piłką nożną w naszym kraju bez sięgnięcia do historii tego sportu na naszym terenie. Przyznać trzeba, że największy rozkwit polskiej piłce nożnej przyniosły lata siedemdziesiąte oraz osiemdziesiąte, kiedy to grali najlepsi gracze, a nasza drużyna była trzecim zespołem świata. To wtedy właśnie piłka stała się tak popularna, a gdy rozgrywane były mecze piłkarskie i były one emitowane w telewizji, ulice polskich miast i wsi pustoszały, a ludzie skupiali się na tym, by obejrzeć mecz – nie do pomyślenia było go nie zobaczyć. To wtedy zarówno polskie kluby, jak i reprezentacja narodowa pod wodzą wybitnego trenera – Kazimierza Górskiego, a potem Antoniego Piechniczka święciła tryumfy na całym świecie i zaskakiwała swoją formą w wielu pamiętnych meczach, które przeszły do historii.

Najbardziej nasi kibice zapamiętali grę takich piłkarzy, jak Grzegorz Lato – obecny prezes PZPN, Zbigniew Boniek, Jan Tomaszewski, czy też Stanisłwa Gorgoń. Każdy młody chłopiec w naszym kraju marzył, by stać się takim właśnie piłkarzem, lub chociaż poznał swojego idola. Piłkarze wzbudzali naprawdę spory entuzjazm zarówno wśród zwykłych kibiców, jak i władz naszego kraju, a nagrody, jakie były im przyznawane miały wręcz wagę państwową. Warto o tym pamiętać, gdy obserwujemy piłkę nożna w jej obecnym kształcie. Lata dawnej świetności, co oczywiste, minęły, ale sentyment kibiców pozostał bezwarunkowo i trzeba się z tym pogodzić, ponieważ nie ma innego wyjścia z sytuacji. Piłka nożna była, jest i będzie najpopularniejszą dyscypliną sportową w naszym kraju bez względu na specyficzne warunki oraz kondycję polskich piłkarzy, afery korupcyjne i inne zawirowania. Kibice zawsze pozostaną wierni reprezentacji, kibicując jej choćby na zbliżających się mistrzostwach Euro 2012, które odbędą się już w przyszłym roku w naszym kraju. Warto o tym pamiętać i nie oburzać się na fenomen piłki nożnej w Polsce.

Tagi dodane przez autora bloga: ,

Piłka nożna podbiła świat

W piłkę nożną grają dzieci, zawodnicy lokalnych klubów oraz profesjonaliści niemal na całym świecie. Sport ten zawojował świat już w momencie, gdy został wynaleziony. A jego początki, wraz z ustaleniem szczegółowych zasad gry przypadać muszą gdzieś na przełom dziewiętnastego oraz dwudziestego wieku, kiedy sport jako dziedzina życia w ogóle powstawała. Wiązało się to oczywiście z większą ilością czasu, jaką ludzie mogli pożytkować na swoje hobby. Piłka nożna na ten wolny czas była odpowiedzią. Dziś w piłkę nożną grają na całym świecie, ale szczególną popularnością sport ten cieszy się w Europie, Ameryce Południowej oraz Afryce – tam rozwinął się on najmocniej, choć w ostatnich latach coraz lepiej radzą sobie drużyny zawodowe ze Stanów Zjednoczonych, czy też z Japonii – zdobywając coraz więcej nagród za swoje działania. Dlaczego piłka nożna podbiła świat? Być może ze względu na swoje intrygujące i niezwykle ciekawe reguły oraz wzbudzanie gry zespołowej.

Można dzięki grze w piłkę nożną rozwiązać na przykład różnego rodzaju spory, czy też po prostu zrelaksować się poprzez wysiłek fizyczny. Poza tym, to sport, gdzie niezwykle ważna jest technika gry oraz skład drużyny i wewnętrzna kooperacja między poszczególnymi zawodnikami. Tylko działając razem, zawodnicy są w stanie osiągnąć prawdziwy sukces i zwyciężyć, strzelając bramkę przeciwnikowi. To również sport promujący bezwarunkowe zasady fair play, które mają przecież ogromne znacznie także w zwyczajnym życiu. Nie wolno ich lekceważyć. Dlatego też wydarzenia sportowe związane z piłką nożną są równie popularne i fascynujące. Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, czy też Mistrzostwa Europy cieszą się naprawdę dużym powodzeniem zarówno wśród mediów, jak i wśród kibiców. To samo tyczy się rozgrywek lig narodowych krajów, gdzie zespoły są bardzo dobre. Piłka nożna od zawsze budziła emocje i będzie się tak działo jeszcze przez długie lata, ponieważ sport ten jest naprawdę wyjątkowy i przynosi zarówno graczom, jak i kibicom wiele pozytywnych wrażeń, które trudno jest tak naprawdę zapomnieć.

Tagi dodane przez autora bloga: ,

W każdym roku przybywa na drużyn i zawodników w piłce nożnej. Jest to oznaka niesamowitego zainteresowania tym sportem. W każdej szkole podstawowej są już stworzone drużyny i są rozgrywane rozgrywki szkolne. Jest to doskonała forma relaksu dla dzieci i młodzieży, której bardzo jest potrzebny ruch i odpoczynek przed komputerowego świata gier i rozrywek wirtualnych./ Mając […]

Naprawdę trudno byłoby ukryć to, że piłka nożna jest sportem narodowym. Pomimo tego, że w historii miało miejsce naprawdę wiele zarówno wzlotów, jak i upadków, każdy z nas jest wierny piłce nożnej i kiedy tylko okazuje się, że ma miejsce ważny mecz, z pewnością chcemy go zobaczyć i chcemy kibicować. Z całą pewnością oglądanie meczu […]

« Poprzednie wpisy