Piłka nożna

nasz cały świat
Piłka nożna królową sportu

Jest bardzo dużo dyscyplin sportu na świecie. Nie sposób ich zliczyć. Każde państwo jest dobre w jakieś dyscyplinie i nie można mieć wątpliwości, że jest inaczej. Jednak na przełomach dziejów, już od paręnaście lat do tyłu możemy być świadkami jak jedna dyscyplina sportowa przyciąga do siebie niestworzona liczbę kibiców i nowych zawodników o ogromnym talencie. Tą dyscyplina jest oczywiście piłka nożna, która jest nie wątpliwe królowa wszystkich sportów na świecie. Nie ma kraju na ziemi, w którym ten sport nie byłby uprawiany i w którym nie znano by dokładnych zasad gry w tę grę. Gra polega na szczekaniu goli przeciwnikowi jest to jednak wszystko określone bardzo rygorystycznymi zasadami i regułami gry, które nie sposób przeskoczyć i obejść. Sędzia, który jest obecny na boisku jest głównym i bocznym sędzią, który ma prawo głosu, jeżeli chodzi o niesprawiedliwe zagrania i grę nie w porządku do drugiej drużyny.

Przechodzimy naprawdę przełomowe odkrycia drużyn i zawodników, którzy pokazują ogromne talenty. Graja fenomenalne zagrani i nie można zrozumieć, jaka techniką oni się posługują, że potrafi a strzelać tak fenomenalne broni i tak doskonale odebrać piłkę zawodnikowi drużyny przeciwnej. Wszystkie zagrania są dokładnie zaplanowane. Zawodnicy mają bardzo dużo treningów, na których ćwiczą dogrania piłki i strzały na bramkę przeciwnika. Tutaj bramkarz jest przecież największym odkryciem. Musi mieć doskonała orientację piłki i czuć odpowiednio ruch swojego ciała pod względem nadlatującej piłki. Bramka to jego królestwo a on, jako jej król jest doskonałym władcą. Wszyscy zawodnicy jak i zagorzali kibice bardzo przeżywają każdą wygraną jak i przegrana ulubionej drużyny, więc jest czasami nie bardzo ciekawie na boisku jak i na trybunach jęk przysługujemy się przyśpiewką kibica sportowego. Niestety jednak i kibic może okazać się nie porządku dla swojej drużyny poprzez niewłaściwe zachowanie i zbyt brutalne wyzwiska pod względem drużyny przeciwnej. Jest to bardzo często demotywujące pod względem drużyny i innych kibiców.

Tagi dodane przez autora bloga: , ,

Rozgrywki miedzy szkolne

W każdym roku przybywa na drużyn i zawodników w piłce nożnej. Jest to oznaka niesamowitego zainteresowania tym sportem. W każdej szkole podstawowej są już stworzone drużyny i są rozgrywane rozgrywki szkolne. Jest to doskonała forma relaksu dla dzieci i młodzieży, której bardzo jest potrzebny ruch i odpoczynek przed komputerowego świata gier i rozrywek wirtualnych./ Mając na uwadze poziom niektórych drużyn na takich rozgrywkach możemy być pewni, że w każdej z nich jest nowy zawodnik reprezentacji polski, która jest niewątpliwie w potrzebie nowych nabytków i nowych zdolności piłkarskich. Mali chłopcy są zazwyczaj zapalonymi sportowcami i niewątpliwie naśladują znaną gwiazdę piłkarskiej murawy. Wszystkie dyscypliny maja swoich faworytów i zwolenników jednak piłka nożna w swej długoletniej karierze wykształciła już tak nie banalne gwiazdy, że żadna z dotychczasowych dyscyplin nie może mieć się jej za równa.

Gra na pozór prosta jest ograniczona bardzo duża masą zasad i reguł, które muszą być niewątpliwie przestrzegane i zawsze są rozstrzygane wszystkie kwestie sporności pod względem wszystkich reguł i przepisów. Jeżeli jest mowa o grze według określonych reguł to właśnie w piłce nożnej te zasady są bardzo pilnowane. Wszyscy zawodnicy a jest ich aż jedenastu w jednej drużynie są ubrani w taki sam strój i barwy klubowe lub narodowe. Młodzi piłkarze z klubów przyszkolnych tak zwana juniorka często chce naśladować swoich starszych idoli i nawet strojem nie chcą być gorsi. Bardzo często maja stroje znanych piłkarzy i kreują swój styl gry właśnie na swego niezrównanego mistrza. Rozgrywki sportowe, które organizuje szkoła są z reguły bardzo dobrze odbierane przez rodziców i chętna pomoc osób z zewnątrz jest bardzo dobrze i mile widziana. Dzieci widzą, że rodzice ich wspierają w ich sportowych dążeniach, więc są silniejsi i chętniejsi do poprawiania swoich umiejętności. Odpowiednie podejście rodzica jest, bowiem bardzo ważne, ponieważ nic tak nie mobilizuje dziecka jak wsparcie najbliższych i wiara w jego możliwości.

Tagi dodane przez autora bloga: ,

Sport nigdy jeszcze nie był w stanie wyrządzić nam niczego złego, kiedy tylko odpowiednio go praktykowaliśmy.  Z całą pewnością każdy z nas powinien dbać o zapewnienie sobie odpowiedniej aktywności fizycznej. Powinna być ona jednak dla nas przyjemna, ponieważ tylko dzięki temu będziemy w stanie trzymać się w postanowieniu i tym samym naprawdę regularnie znajdować na […]

Naprawdę trudno byłoby ukryć to, że piłka nożna jest sportem narodowym. Pomimo tego, że w historii miało miejsce naprawdę wiele zarówno wzlotów, jak i upadków, każdy z nas jest wierny piłce nożnej i kiedy tylko okazuje się, że ma miejsce ważny mecz, z pewnością chcemy go zobaczyć i chcemy kibicować. Z całą pewnością oglądanie meczu […]

« Poprzednie wpisy